SPECJALIŚCI

Pomoc

Jak wybrać odpowiedni projekt domu?

Wybór odpowiedniego projektu jest niewątpliwie najważniejszą decyzją, od której zależy komfort życia w wymarzonym domu.
Przed wyborem projektu należy:

 1. Wziąć pod uwagę kształt i wymiary działki, w posiadaniu której jesteśmy. Należy pamiętać, że odległość ścian z oknami od granicy działki musi wynosić co najmniej 4 metry, a ścian bez okien 3 metry. Najlepiej jest również, gdy wjazd na działkę jest od strony północnej, a taras od strony południowej.
 2. Sprawdzić jakie wymogi ustalone przez gminę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego musi spełniać budynek.
 3. Zastanowić się, czy chcemy wybudować dom parterowy czy piętrowy.
 4. Zastanowić się jak duży chcemy wybudować dom. Wielkość domu przekłada się na sposób życia i wygodę jego mieszkańców, ale także na koszty jego budowy, a później ogrzania.
 5. Wiedzieć ile pokoi będziemy potrzebować, a także jaki powinien być rozkład pomieszczeń.
 6. Zastanowić się czy potrzebujemy garaż, a jeśli tak, to czy powinien on być jednostanowiskowy czy dwustanowiskowy, a może wystarczy nam wiata.Jeśli na podstawie powyższych pytań uda Ci się określić jaki powinien być wymarzony dom, zapraszamy do zapoznania się z projektami przedstawionymi na naszej stronie oraz w naszych katalogach.

Znajdziemy dla Ciebie projekt!

Masz pytania dotyczące projektów w nasze ofercie? Nie możesz znaleźć odpowiedniego projektu domu? My znajdziemy go dla Ciebie. Zadzwoń do naszego Centrum Obsługi Klienta pod nr tel. 71 715 20 60 i podaj swoje wymagania odnośnie wymarzonego domu oraz parametry posiadanej działki:

 • szerokość działki
 • położenie działki względem stron świata
 • jak duży dom potrzebujesz
 • ile ma mieć pokoi
 • czy ma być parterowy, z poddaszem czy piętrowy
 • czy ma mieć garaż
 • ewentualnie podaj nazwę projektu, który wizualnie najbliższy jest Twoim oczekiwaniom.
Nasi konsultanci wyszukają dla Ciebie projekty odpowiadające Twoim oczekiwaniom i prezentację prześlą na twój adres e-mail.

szukanie projektu

Klaudia Lach

moj@extradom.pl
Młodszy Specjalista ds. komunikacji

71 715 20 77

Poniedzialek - Piątek 8:00 - 16:00

Zadaj pytanie